„Nie ma nowoczesnego państwa bez nowoczesnej myśli technicznej” podkreślił prezydent Andrzej Duda, przemawiając podczas uroczystości z okazji jubileuszowej XXV edycji plebiscytu "Złoty Inżynier". Wśród laureatów wyróżniony został Prof. Michał Kleiber z IPPT PAN. Uroczystość odbyła się w dniu 27 lutego 2019 roku w Pałacu Prezydenckim.

Zdjęcie z Uroczystości w Pałacu Prezydenckim. Autor: Jakub Szymczuk/KPRP

„Złoty Inżynier” to nagroda przyznawana wybitnym inżynierom, twórcom techniki, wynalazcom i organizatorom życia gospodarczego kraju, która popularyzuje ich dokonania w budowaniu innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki.

Organizatorem plebiscytu "Złoty Inżynier" jest redakcja dwutygodnika "Przegląd Techniczny - gazety inżynierskiej" oraz Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna.

Prof. Michał Kleiber jest pracownikiem Zakładu Informatyki i Nauk Obliczeniowych IPPT PAN. Jest wybitnym uczonym w dziedzinie mechaniki i informatyki.

W latach 2001 – 2005 Profesor był Ministrem Nauki, a nastepnie w latach 2007 – 2015 był Prezesem Polskiej Akademii Nauk. Jest członkiem Kapituły Orła Białego i Honorowym Złotym Inżynierem 2005.

Dyplom „Złotego Inżyniera Ćwierćwiecza” w pdf